ŻYŁY KOŃCZYN DOLNYCH/ GÓRNYCH


W przypadku bólu, obrzęków, pojawienia się twardych i gorących miejsc, nie czekaj - zgłoś się na badanie, mogą to być objawy zakrzepicy. Ultrasonografia dopplerowska jest bezinwazyjna i konieczna celem kwalifikacji pacjenta do dalszego leczenia żylaków kończyn dolnych


TĘTNICE KOŃCZYN DOLNYCH/ GÓRNYCH


Podwyższony poziom cholesterolu we krwi sprzyja miażdżycy. Uporczywe bóle kończyn w spoczynku, podczas chodzenia, drętwienie, mrowienie lub ich ochłodzenie wymagają kontroli tętnic. Istotnym elementem tego badania jest wykluczenie zmian tętniakowatych naczyń.


KONIECZNIE ZOBACZ BADANIA KOMPLEKSOWE

Z NATYCHMIASTOWYM BADANIEM CAŁKOWITEGO CHOLESTEROLU, LDL I HDL


JAMA BRZUSZNA


Podczas tego badania ocenia się przede wszystkim wątrobę,  drogi żółciowe, pęcherzyk żółciowy, trzustkę, śledzionę, nerki, pęcherz moczowy oraz macicę z jajnikami u kobiet i prostatę u mężczyzn.


TĘTNICE SZYJNE I KRĘGOWE


Omdlenia, bóle i zawroty głowy, szumy w uszak i niedowłady kończyn wymagają badania usg color/power doppler. Właśnie te naczynia są najbardziej wrażliwe na zmiany miażdżycowe, które zaburzając przepływ krwi są najistotniejszym elementem w udarach niedokrwiennych mózgu.


KONIECZNIE ZOBACZ BADANIA KOMPLEKSOWE

Z NATYCHMIASTOWYM BADANIEM CAŁKOWITEGO CHOLESTEROLU, LDL I HDL


TARCZYCA/ PRZYTARCZYCE/ WĘZŁY CHŁONNE


Uczucie duszności, ucisk na szyi, zaburzenia połykania, zaburzenia rytmu serca, nadmierna potliwość, łamliwość i wypadanie włosów, bezsenność, zaburzenia wypróżniania - to niektóre objawy nadczynności tego gruczołu. Zarejestruj się na badanie, możliwe, że są zmiany w tarczycy. Bóle kostne, osłabienie, problemy z żołądkiem, kamica nerek, zapalenie trzustki mogą być skutkiem nadczynności przytarczyc spowodowanej obecnością gruczolaka. Podczas tego badania określa się ewentualną patologię w zakresie układu chłonnego.


 

dr n. med.  Witold Truchanowski

Copyright © 2014 usgdoppler.pl Truchanowski Witold  Wszelkie prawa zastrzeżone.